Kostely

Poutní kostel  Panny Marie Pomocné

Z původní dřevěné kaple z 18.stol.přestavěný kostel byl roku 1973 v důsledku režimu vyhozen do povětří a srovnán se zemí. Za velké podpory věřících byl papežem Janem Pavlem II. Posvěcen základní kámen a 23. září roku 1995 posvětil olomoucký arcibiskup Jan Graubner nový  poutní kostel, o rok později posvěcen na klášter. Je zasvěcen ochránkyni nenarozeného, počatého života – Panně Marii. Mše svaté se konají každou sobotu v 10.30 hodin a každou neděli v 10.30 a v 15.00 hodin. Noční křížová cesta by se měla konat každý první pátek v měsíci ve 21:00 hod, začátek u rekreačního střediska Bohema a pak lesní cestou vzhůru.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
2,7 km 1:10 hod          2

Kaple sv. Rocha

Kaple postavena v 17. století na vyhlídkovém místě na počest patrona proti moru sv. Rocha se tyčí nad Zlatými Horami je dostupná po zelené, která dále pokračuje na rozhlednu Biskupskou kupu. Ke kapli Svatý Rochus vede křížová cesta s mnoha zastaveními.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
3,1 km 40 min          2

Zřícenina kaple sv.Anny

Kaple sv. Anny postavená v r.1819 je jedinou ze čtyř hornických modliteben s částečně zachovanou kaplí  ze zbylými obvodovými zdmi, oltářem i s částí fresky. Trasa od chaty vede po modré, eventuelně po žluté, na Hadích loukách po červené, poté na Zlodějských loukách po cyklostezce nebo pokračovat po červené k Olověné štole, dále se dát na Starohoří a po modré ke zřícenině kaple.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
5,7 km 2:30 hod          4

Kostel sv.Jana Křtitele

V Horním Údolí se nachází novogotický kostel sv. Jana Křtitele z r. 1888, který je postavený z lomového kamene s dřevořezbami a malbami Reimunda Kutzera.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
7,2 km 7,2 km – 1:40 hod 9,7 km – 15 min         4