Rozhledny

Biskupská kupa

Blízká oblíbená rozhledna s nádherným výhledem do širého okolí stojící na českopolském pohraničí vedle níž se nachází údajně nejstarší poštovna v republice.  Nahoru se můžete dostat pěšky po ke konci strmější zelené ze Zlatých Hor přes kapli sv. Rocha, Mnichův kámen nebo také částečně automobilem na blízké parkoviště Petrovy boudy nacházející se mezi obcí Zlaté Hory a Petrovice  a poté pěšky 1,5 km k rozhledně.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
5,5 km 2:20 hod         4 TIP

Zlatý chlum

Rozhledna Zlatý Chlum (875 m.n.m.) je pohodlně dostupná ze dvou výchozích bodů – od krásné skalní vyhlídky – z Čertových kamenů (690 m.n.m.) – vzdáleného 1,1 km od rozhledny nebo z Křížového vrchu (671 m.n.m.) – vzdáleného 2,5 km od rozhledny, na obou místech lze zaparkovat. Delší trasa Trasa Křížový vrch – Zlatý Chlum – Čertovy kameny – Naučná stezka dolování zlata – Křížový vrch je sice delší – celkem 8 km, ale nabízí mnoho atraktivních zastávek. Další možností, jak navštívit rozhlednu je pěší trasou 5,8 km z Rejvízu trvající 2 hodiny –  cestou budete procházet kolem zajímavého útvaru – Chlapeckých skal – kamenů.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
29,1 km 1,1 km – 40 min 28 km – 37 min        2 TIP, děti

Praděd

Nejvyšší hora Moravy a Slezska Praděd s rozhlednou a restaurací (1491 m.n.m.) je nejlépe přístupná po asfaltové cestě z parkoviště Ovčárna – trasa 4 km, 1 hodina.

 Trasa Pěšky  NaKole  Autem Náročnost Doporučení
44 km 4 km – 1 hod 40 km – 50 min 1 TIP, děti, s kočárkem